برای ثبت نام در پایگاه شرکت ها و یا درج تبلیغات و بهره مندی از مقالات خبرنامه لطفا ابتدا عضو شوید.

داده های یکپارچه انرژی، آب، محیط زیست و غذا

www.EnergyInformation.ir Nexus FEW

با توجه به هم پیوستگی سیستم های انرژی، آب و غذا در این قسمت اطلاعات، داده ها، پژوهش های معتبر در ایران و سایر کشور ها در کنارهای ابزارهای معتبر تحلیل و مدل سازی در اختیار کاربران محترم قرار می گیرد. انرژی، آب و غذا از دیدگاه سیستمی ساختار همسانی داشته و چالش های اصلی کشور و دنیا در آینده خواهند بود. نکسوس آب، انرژی، غذا و محیط زیست بنیان راه حل های یکپارچه و سیستمی برای توسعه و بهبود پایدار جوامع می باشد و مسیر منفرد برای هرکدام تبعاتی را در دیگر بخش ها ایجاد خواهد کرد. مفهوم نکسوس علاوه بر پوشش بهم پیوستگی سیستم ها به معنای راحل یکپارچه برای چالش های بهم پیوسته خواهد بود در این قسمت گسترده ترین داده های کشور در این سه حوزه در کنار اطلاعات و داده های سایر کشور ها قرار داده خواهند شد.

رهیافت جدیدی در این پرتال برای تهیه و تدارک داده ها و اطلاعات چیده خواهد شد. به یاد داشته باشیم اگرچه سه سیستم انرژی، آب و غذا سه ضلع مفهوم نکسوس را تشکیل می دهند لیکن محیط زیست از هر سه مورد تأثیر می پذیرد بنابراین محیط زیست نیط جزئی از هرکدام از این سیستم های منفرد خواهد بود.

در این پایگاه اطلاعات و داده های ایران به تفکیک ملی و استان و در چارچوب طراحی شده به تدریج گردآوری، تحلیل و بارگذاری خواهند شد.

پایگاه داده نکسوس آب، انرژی، غذا و محیط زیست ایران در سطح ملی
آذربایجان شرقی آذربایجان غربی اردبیل اصفهان البرز ایلام
بوشهر تهران  چهارمحال و بختیاری خراسان جنوبی خراسان رضوی خراسان شمالی
 خوزستان زنجان سمنان  سیستان و بلوچستان  فارس  قزوین 
قم کردستان کرمان کرمان کهکیلویه و بویراحمد گلستان
گیلان لرستان مازندران مرکزی هرمزگان همدان
یزد دریاچه ارومیه زاینده رود قزل اوزن تالاب های اصلی اقلیم شمال و دریای خزر
ایالات متحده آمریکا چین روسیه ترکیه هند آلمان