برای ثبت نام در پایگاه شرکت ها و یا درج تبلیغات و بهره مندی از مقالات خبرنامه لطفا ابتدا عضو شوید.

تولید همزمان برق و حرارت از یک منبع انرژی واحد توسط یک سیستم یکپارچه را CHP گویند. حدود دو سوم انرژی ورودی به یک نیروگاه حرارتی در قالب انواع تلفات حرارتی به هدر می رود. سیستم های CHP این حرارت تلف شده را استحصال نموده و آنرا به انرژی مفید قابل استفاده تبدیل می کنند. همانطور که می دانید، سیستم CHP برای تولید میزان همسان انرژی، حداقل 35 درصد سوخت کمتری مصرف می کند.

نوع فایل: پاورپوینت

تعداد صفحات: 35

تهیه کننده: شرکت انرژی پاسارگاد (کاپ)

250,000ریال
تعداد:

در اين گزارش سيستمهاي متداول بازيافت حرارت، مورد بررسي قرار ميگيرند. بويژه عملکرد انرژي و کاربردهاي آنها در مبدل هاي حرارتي هوا به هوا بطور مختصر تشريح خواهد شد. به منظور تعيين اقتصادي بودن نصب سيستمهاي بازيافت هوا به هوا، روشهاي تجزيه و تحليل ساده، همراه  با مثالهاي مناسب ارائه خواهد شد.

نوع فایل: پاورپوینت

تعداد صفحات: 28

تهیه کننده: شرکت انرژی پاسارگاد (کاپ)

 

300,000ریال 250,000ریال
تعداد:

تکنولوژي TES تأثير بسزايي بر هزينه ‏هاي بهره برداري از تجهيزات واحد سرمايش دارد. با کار کردن تجهيزات مبرّد در ساعات کم بار، جهت شارژ سيستم ذخيره و تخليه ذخاير در ساعات پربار، سهم قابل ملاحظه‏ اي از تقاضاي برق و مصرف انرژي ساعات پرمصرف، به ساعات کم‏ مصرف منتقل مي‏ شود.صرفه ‏جويي در هزينه نيز قابل توجه است چراکه تعرفه‏ هاي مصرفي، مطابق الگوي مصرف انرژي هستند.

نوع فایل: پاورپوینت

تعداد صفحات: 38

تهیه کننده: شرکت انرژی پاسارگاد (کاپ)

 

350,000ریال
تعداد:

مدیریت انرژی در کنار سایر مدیریت ها نظیر مدیریت کنترل کیفیت، مدیریت مالی و مدیریت زیست محیطی، می تواند یکی از راهبردهای اصلی سازمان در نظر گرفته شود. اگرچه اغلب به دلیل موانعی نظیر عدم حساسیت به تلفات انرژی، سهم پایین هزینه انرژی در هزینه سازمان و همچنین قیمت های پایین، مدیریت انرژی جایگاه چندانی ندارد. لیکن افزایش هزینه های انرژی در ایران به دلیل اجرای قانون هدفمند کردن یارانه های انرژی و همچنین نرخ تسعیر ارز هم اکنون و با شدت بیشتر در آینده سازمان های را تحت فشار قرار خواهد داد. بنابراین ضرورت بررسی مسایل مدیریت انرژی در و اصول پیاده سازی آن می تواند تداوم اجرای موفق مدیریت انرژی را تضمین نماید.

تمرکز بر مسایل کلیدی مدیریتی: 21 پرسش برای مدیریت ارشد مطرح شده که ضرورت دستیابی به پاسخ های عملی را خواهد داشت.

ماتریس مدیریت انرژی: ابزاری برای اندازه گیری وضعیت موجود فعالیت های اصلی مدیریت انرژی در سازمان

طراحی یک رویکرد راهبردی: معرفی راهبردهای مختلف موجود که برحسب فرهنگ، سازمان، ساختار کارکنان و تأمین مالی انتخاب می شوند.

سیاست انرژی سازمان: چرا به تعهد رسمی سازمان خود نسبت به امر مدیریت انرژی نیاز دارید؟

قبول مسئولیت در زمینه مدیریت انرژی: چگونگی گنجاندن مدیریت انرژی در ساختار رسمی و غیر رسمی سازمان، ویژگی ها و مسئولیت های یک مدیر انرژی.

ایجاد انگیزش در کارکنان نسبت به صرفه جویی در انرژی: چگونه می توان با مصرف کنندگان انرژی در سازمان روابط مؤثر برقرار کرد و نسبت به صرفه جویی انرژی در آنها انگیزه ایجاد نمود؟

نظام اطلاعات انرژی: یک نظام اطلاعاتی مناسب و موثر چگونه باید باشد؟

هموار ساختن راه بسوی موفقیت: چگونه و کجا باید نسبت به ارتقا و تبلیغ مدیریت انرژی و دستاوردهای خود در این عرصه اقدام نمود.

سرمایه گذاری در مدیریت انرژی: چگونه می توان پروژه ها و سرمایه گذاری های مربوط به افزایش کارآیی انرژی را شناسایی و توجیه کرد؟

آموزش یک راهبرد موفق مدیریت انرژی: کارکنانی که از مهارت، دانش و روحیه همکاری مشترک برخوردار باشند، قادر خواهند بود به یک برنامه موفق مدیریت انرژی یاری رسانند.

اجرای ممیزی انرژی: نتایج مورد انتظار یک ممیزی انرژی در عرصه یک طرح عمومی مدیریت انرژی

نوع فایل: پاورپوینت

تعداد صفحات: 23

تهیه کننده: شرکت انرژی پاسارگاد (کاپ)

ن

200,000ریال
تعداد:

در این فایل ارائه استاندارد انرژی تجهیزات در ایران بررسی شده است که البته محدوده به استاندارد تجهیزات مورد استفاده در ساختمان هاست

نوع فایل: پاور پوینت

تعداد صفحات: 32

تهیه کننده: شرکت انرژی پاسارگاد

180,000ریال
تعداد:

در این فایل ارائه روش های ارزیابی فنی و اقتصادی پروژه های صرفه جویی مصرف انرژی ارائه شده است که شامل اصول اقتصادی و ارزش زمانی پول نیز می باشد. در ادامه نیز برنامه اجرای پروژه های صرفه جویی مصرف انرژی بیان شده است.

نوع فایل: پاورپوینت

تعداد صفحات: 30

تهیه کننده: شرکت انرژی پاسارگاد

390,000ریال
تعداد:

استفاده صحيح و منطقي از انرژي و فرآورده هاي آن مسئله اي است كه با رفتار انسانارتباط مييابد. اگر چه راه حل هاي مختلفي از سوي متخصصان از جمله طراحي محيط، اجرايقوانين و اعمال قدرت از سوي منابع قدرت بيروني، تهديد يا اجبار، استفاده از فن آوري هايجديد و غيره ارائه شده است، اما بسياري از صاحبنظران شيو ههاي صرفه جويي داوطلبانه رارويكرد بهتري ميدانند. لذا بخش عمده اي از كار متخصصان علوم اجتماعي و روا نشناسياجتماعي در اين حوزه بر يافتن راه هاي تشويق افراد به كاهش مصرف انرژي متمركز بودهاست. بر اين اساس صرفه جويي انرژي را مي توان بعنوان يك رفتار انساني در نظر گرفت.

فرمت فایل: پاورپوینت

تهیه کننده: شرکت انرژی پاسارگاد

تعداد صفحات: 17

250,000ریال
تعداد:

آسایش فیزیکی و کالبد انسان در ساختمان، حاصل توازن انرژی حرارتی میان ما و فضای اطراف است. تبادل حرارتی بین انسان و سطوح و مواد ساختمانی به چهار روش هدایت، جابجایی، تابش و تبخیر انجام می گیرد. عوامل اقلیمی که با شرایط آسایش انسان مربوط می باشد عبارتند از:

  • تابش آفتاب
  • رطوبت
  • باد

تابش خورشید و حرارت طبیعی مهمترین عامل تأثیرگذار بر ساختمان محسوب می شود. در طراحی اقلیمی سعی می شود تا با استفاده از هر یک از عوامل اقلیمی یا عدم تأثیر این عوامل بر ساختمان، آسایش داخلی ساکنین در فصول مختلف تأمین شود.

  • زمستان: مقاومت در مقابل اتلاف و خروج حرارت و جذب انرژی خورشید
  • تابستان: مقاومت در برابر انرژی تابشی خورشید با ایجاد سایه و کاهش بار حرارتی داخلی

به روش هایی که برای کنترل شرایط آسایش داخلی ساختمان،به جای استفاده از تأسیسات مکانیکی و تجهیزات مصرف کننده انرژی، از عوامل محیطی و کالبدی ساختمان و محیط اطراف آن بهره برده شود. شدت بالای تابش انرژی خورشیدی در اغلب نقاط کشور، بویژه مناطق جنوبی بهره گیری حداکثر از معماری اقلیمی را ضروری می نماید.

فایل به فرمت پاورپوینت بوده و توسط شرکت انرژی پاسارگاد تهیه شده است.

300,000ریال
تعداد:

در این فایل ارائه روش تععین پتانسیل صرفه جویی انرژی در ساختمان های مسکونی و غیر مسکونی بر اساس اسنداردهای انرژی ساختمان تشریح شده است. محاسبه شاخص مصرف انرژی، بدست آوردن نسبت انرژی، تعیین اقلیم و کاربری در کنار تعیین رده انرژی ساختمان از جمله مطالب این فایل ارائه می باشد. فایل با فرمت پاور پوینت بوده و توسط شرکت انرژی پاسارگاد و وب سایت خدمات تخصصی انرژی تهیه شده است.

300,000ریال
تعداد:
صفحه1 از321