راهنمای شبکه اطلاعات و داده های انرژی

help banner

بسیار مهم: راهنمای خرید آنلاین اطلاعات انرژی

با توجه به گستردگی وب سایت اطلاعات انرژی در این قسمت راهنمایی مختصری جهت درسترسی به اطلاعات موجود در وبسایت انجام خواهد گرفت. به طور کلی وب سایت اطلاعات انرژی کلیه زنجیره و ارتباطات مربوط به بخش انرژی را پوشش داده است که شامل قسمت های زیر می باشد.

1) پایگاه اطلاعات و داده های سیستم انرژی ایران (اختصاصی، داده های اجتماعی، اقتصادی، فنی، سیاستی و زیست محیطی) و پایگاه داده های انرژی جهان

2) مدیریت و بهینه سازی مصرف انرژی در بخش های اقتصادی (تقاضا) و سمت عرضه سیستم انرژی

3) خدمات تأمین آنلاین تجهیزات انرژی(نفت، گاز طبیعی، پتروشیمی، برق، تجهیزات کارایی انرژی و آب، تجهیزات انرژی های تجدیدپذیر و تجهیزات حفاظت محیط زیست) و اطلاعات فنی تجهیزات

4) سیستم مدیریت و ثبت نام آنلاین دوره های آموزشی تخصصی انرژی (شامل65 دوره تخصصی)

5) ارائه مشاوره های تخصصی سطح بالا و انجام طراحی - مهندسی سیستم های انرژی

6) سفارش داده ها و اطلاعات تخصصی انرژی

7) خرید و فروش تجهیزات انرژی (امکان درج آگهی های خرید و فروش)

8) سیستم های تراکنش مالی

هرکدام از این قسمت ها به فراخور نیاز کاربران دارای ارزش بهره برداری می باشد. به طور کلی کاربری که قصد دست یابی به داده و اطلاعات را دارد در مرحله نخست باید این اطلاعات و داده ها را از طریق موتورهای مختلف جستجوی موجود در وبسایت انجام دهد. عموم اطلاعات و داده های کاربردی در قسمت پایگاه داده  قرار گرفته اند که برخی از این داده و اطلاعات دارای هزینه بوده و مابقی نیز مجانی می باشند. بنابراین بهره گیری از سیستم های جستجو نقش بسیار اساسی در بهره برداری از وب سایت خواهد داشت.

شروع کار با وب سایت

گام اول) جستجوی اطلاعات و داده ها

جهت جستجوی اطلاعات و داده ها برای یک جستجوی عادی می توان از قسمت جستجوی وب سایت در سمت راست قسمت منو اقدام کرد. با تایپ کردن کلیمات کلیدی، موارد مرتبط در زیر ردیف شده و کاربر می توان با انتخاب قسمت های مرتبط و کلیک کردن بر روی آن به اطلاعات مدنظر دسترسی پیدا کند.در صورتیکه کاربر دنبا اطلاعات تفصیلی و تخصصی همراه با پایگاه داده های مرتبط باشد باید به قسمت "پایگاه جستجوی داده ها" مراجعه کرده و به صورت زیر اقدام نماید.

با توجه به گستردگی شبکه اطلاعات و داده های انرژی، جهت تسهیل دسترسی کاربران به داده های مدنظر، پایگاه جستجوی داده ها طراحی شده است. این پایگاه با توجه به نوع نیاز، سلیقه و کاربران چهار امکان جستجو را فراهم نموده است:

جستجوی سریع محتوا: با نوشتن هر کلمه کلید واژه در این قسمت ، کلیه مطالب مرتبط با آن کلید واژه به صورت فهرست وار در اختیار کاربر قرار گرفته، و کاربر با مشاهده اطلاعات می تواند مطالب مدنظر خود را دنبال کند.

موتور جستجوی اطلاعات و داد ها: با وارد کردن تعدادی از کلید واژه ها و با انتخاب گزینه های جستجو، موارد را یافته و بر اساس انتخاب کاربر مرتب می نماید.

پایگاه اطلاعات و داده ها: از شاخه درختی سمت چپ صفحه جهت دسترسی به حجم وسیعی از اطلاعات و داده ها بهره می گیرد. کاربر با کلیک کردن بر روی هر شاخه اصلی، می تواند اطلاعات دسته بندی شده در ذیل شاخه را به صورت مرتب مشاهده و داده های مدنظر خود را انتخاب نماید.

سامانه سفارش داده ها و اطلاعات انرژی: امکان سفارش داده ها، اطلاعات، گزارشات، انجام پروژه ها، اجرای طرح ها و سایر خدمات را برای کاربران فراهم می نماید. کاربران با سفارش اطلاعات خود می توانند از هزینه، زمان و الزامات دسترسی به داده ها و اطلاعات ویژه بهره مند شوند.

هدف از ایجاد این قسمت، ساده سازی دسترسی به داده های موجود در وب سایت بوده و اینکه بتوانیم رضایت مشتریان را جلب کرده و از هرگونه سردرگمی احتمالی در وب سایت اجتناب گردد. با پر کردن فرم، پاسخ شما در حداقل زمان ممکن ارسال خواهد شد.

1

 توضیحات: هم اکنون سیستم درختی بسیار پیشرفته ای برای هدایت کاربران به اطلاعات مدنظرشون در حال طراحی و راه اندازی است که امکان دسترسی به اطلاعات تخصصی سیستم انرژی ایران را تسهیل خواهد کرد.

گام دوم) بررسی و خرید آنلاین تجهیزات تخصصی تجهیزات انرژی 

 سامانه بسیار پیشرفته ای با نام"بازار تجهیزات انرژی" (اپکس مارکت) جهت بررسی و خرید آنلاین انواع تجهیزات زنجیره عرضه و تقاضا انرژی و صنایع انرژی ایجاد شده است که هم اکنون این سامانه بیش از دو هزار دستگاه از معمولی تا پیشرفته را در خود جای داده است. عموم تجهیزات در انبار موجود بوده و در زمان کمتری قابل تأمین بوده و مابقی نیز با سفارش قابل تأمین هستند. راهنمای خرید از بازار تجهیزات انرژی را از این قسمت دنبال کنید.

Flowmeter

 

گام سوم) سفارش اطلاعات و داده های تخصصی انرژی

2

کاربران به فراخور نیاز خود می توانند سفارشات تخصصی خود را به شبکه اطلاعات انرژی ارسال نمایند که این کار از طریق سامانه سفارش داده ها و اطلاعات صورت می گیرد. با درج دقیق موضوعات درخواستی در سامانه،  این درخواست ها بررسی شده و در کمتر از سه روز پاسخ به همراه توضیحات فنی، زمان تحویل و هزینه به کاربران محترم ارسال می شود. همچنین در صورت موافقت کاربران و انجان توافق اولیه کا بر روی داده ها همراه با پیش پرداخت 50 درصد انجام می گیرد. واریز پول نیز به صورت آنلاین از طریق سامانه واریز پول میسر می شود.

3